“Földindulásszerű változások a lakás-takarékpénztáraknál”
Július 1-jével több új szabályozás is életbe lépett…
a lakástakarék pénztáraknál! Ez azonban mindenki számára jó, hiszen:
- eddig úgy volt, hogy a lakás-takarékpénztárak szabad eszközei előző hónap utolsó napján meglévő állományának legfeljebb 75%-át használhatják fel áthidaló kölcsön nyújtására, ezt a határt 90%-ra emelte a pénteken kihirdetett jogszabály,
- eddig úgy volt, hogy a lakás-takarékpénztárnak a kiutalási összeg szabad eszközeinek az előző hónap utolsó napján meglévő állományának legalább 25%-át készpénzben, számlapénzben, illetőleg bizonyos országok állampapírjaiban kellett tartania. Ezt most 10%-ra csökkentették.
Magyarán a pénztárak 15%-al többet hitelezhetnek, a készpénz állományukat viszont 15%-al alacsonyabban tudják tartani (ez is a hitelezést segíti elő). Áthidaló kölcsön felvételére egyenlőre az Erste, OTP, és a Fundamenta jogosult, azonban 2018-tól belép a piacra az AEgon is. Természetesen a legnagyobb “vagyonnal” a Fundamenta rendelkezik, hiszen ők azok akik a legrégebb óta üzemeltetik pénztárukat (több bank is nekik köt kiegészítésként), a második az OTP (jelzálog hiteleihez kapcsolódóan alapozta meg pénztárát), sereghajtó az Erste.

Lakástakarék felépítése
Azonban, ha az új szerződéseket nézzük:
- az OTP-nél az új szerződéskötések és emelések együttes szerződéses összege a 2015-ös 435 milliárd forintról 2016-ban 537 milliárdra emelkedett, míg tavalyelőtt 107 ezer db tavaly 105 ezer db szerződést kötöttek.
- az Erste 2016-ban már közel 150 milliárd forint szerződéses összegben értékesített LTP-s megtakarítási terméket. Mindez az újonnan kötött szerződések darabszámát tekintve 44 százalékos, az értékesített volumenben pedig közel 70 százalékos növekedést jelentett 2015-höz képest.
- az Aegonnál a 2015-ös 42 milliárd forintnyi új szerződéses összeg tavaly 53,5 milliárd forintra emelkedett, darabszámát tekintve pedig 13 626-ról 14 746-ra nőtt.
A felsorolásból látható, hogy a legdinamikusabb növekedést az Erste hozta a 2016-os évben. Ez köszönhető a kedvező számlanyitási akcióinak is.
Lakáshitelezés, és betétgyűjtés szempontjából elmondható, ez a befektetési forma volt az egyetlen, amely stabilan tartotta magát az ügyfeleknél, az elmúlt 8 évben. Nincs semmilyen másik befektetési forma, mely 30% hozamot (mely gyakorlatilag állami támogatásként nyilvánul meg) produkálna. Ennek folyománya az, hogy évről-évre emelkedő tendenciát mutat a részesedése a bankszektorból.
További kedvezmény, hogy a kiutalási időszak tovább csökkent, 3 hónapról, 2 hónapra.

Lakástakarékpénztár
Érdekelné, hogy tud Ön is hozzájutni ehhez a megtakarításhoz? Kíváncsi, hogy szerezhetné meg a 30% állami támogatást? Egyszerűen csak biztos helyen szeretné tudni befektetését, pénzét? Vagy egyszerűen csak megtakarítana?

Földindulásszerű változások a lakástakarék pénztáraknál
Segítek!
Nincs más dolga, mint továbbolvasni itt, vagy felvenni velem a kapcsolatot elérhetőségeimen, vagy kitölteni az alábbi kérdőívet!
Forrás: portfolio.hu